Drukuj
Kategoria: Polska Cyfrowa

 

Informacja o realizacji projektu Pomorskiej Unii Światłowodowej:

 

Szanowni Państwo;

 

W pierwszym etapie projektu, realizowanego przez Orange Polska, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, skupiliśmy się na podłączeniu do sieci światłowodowej szkół, wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zbudowana infrastruktura do szkół zostanie wykorzystana przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) do świadczenia usług bezpłatnego i bezpiecznego dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 100/100 Mb/s. Operatorem OSE jest NASK - Państwowy Instytut Badawczy, który zwróci się do każdej ze szkół z zaproszeniem do korzystania z usług. Na dzień dzisiejszy sieć światłowodowa do szkół jest na ukończeniu.

 

W kolejnej fazie projektu priorytetem stanie się doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych. Prace będą realizowane sukcesywnie a ich zakończenie planowane jest w przed końcem września 2020 r.  W chwili obecnej rozpoczęły się prace nad dokumentacją techniczną. Pierwsze podłączenia planowane są już w 2019r. Na tym etapie ważnym elementem będzie stała komunikacja adresowana do mieszkańców miejscowości objętych zasięgiem inwestycji. Zgodnie z założeniami, które legły u podstaw powołania Pomorskiej Unii Światłowodowej, której członkiem jest reprezentowana przez Państwa Gmina, liczymy na współpracę z Państwem.

 

Proponujemy, aby na stronie internetowej Gminy pojawił się baner z oznaczeniami projektu, który umożliwi przekierowanie na stronę www zawierającą informacje o projekcie. Działanie takie jest zgodne z oczekiwaniami CPPC - Instytucji Pośredniczącej, która zobowiązuje nas do umieszczenia informacji na stronie internetowej każdej gminy, na terenie której są prowadzone inwestycje - w celu skutecznego promowania cyfryzacji.

 

Wszelkie informacje dostępne są do pobrania w załączonym linku: http://uniaswiatlowodowa.pl/list-all-generic-community

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.