Błażej Konkol

Błażej Konkol

Prezes Zarządu, wójt gminy Trąbki Wielkie. 

 

Urodził się w 1968 roku,z wykształcenia jest ekonomistą. Zasiada na stanowisku Wójta Gminy Trąbki Wielkie od 1999 r.

Wójt Błażej Konkol jest wieloletnim pracownikiem administracji. Pierwszą pracę podjął w 1987 roku w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, działając przy tym aktywnie w samorządzie. W czasie 18 lat pełnienia funkcji Wójta Gminy Trąbki Wielkie gmina rozwinęła się pod względem gospodarczym, kulturalnym i społecznym.

Na co dzień Błażej Konkol wykazuje dbałość o mieszkańców gminy poszkodowanych w klęskach żywiołowych. Osobiście angażuje się w akcje ratownicze. Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2005 roku  pełni funkcje Prezesa Związku Gmin Pomorskich działając na rzecz rozwoju terenów wiejskich województwa pomorskiego. Z inicjatywy Prezesa Związek bierze udział  w licznych konsultacjach ustaw dotyczących najważniejszych problemów samorządów.

Błażej Konkol działa pełniąc funkcje w samorządzie gminnym i nie tylko za co został odznaczony następującymi odznaczeniami:

Brązową, srebrną i złotą odznaką za zasługi dla OSP; Zasłużony dla Policji; Brązowy krzyż zasługi od prezydenta RP; Medal Komisje Edukacji Narodowej; Medal zasłużony dla Powiatu Gdańskiego oraz wiele innych odznaczeń.

Date

22 wrzesień 2017

Tags

Zarząd