Związek Gmin Pomorskich
ul. Okopowa 21/27 lok. 389
80-810 Gdańsk
tel/fax: 58 344 75 31
e-mail: biuro@zgp.com.pl

 

GMINA KOLBUDY CZŁONKIEM ZGP

Kolejna gmina – Kolbudy w Związku Gmin Pomorskich. Największym Związku na pomorzu. Dziękujemy władzą gminy Kolbudy za podjętą decyzję.

Szkolenie organizowane w ramach Akademii Inwestycji Szerokopasmowych

Informujemy, że w dn. 26-27 października 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9c , sala nr 1, w godz. 9:00-16:15 odbędą się szkolenia organizowane w ramach Akademii Inwestycji Szerokopasmowych – projektu realizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji, którego celem jest usprawnienie procesów związanych z wydawaniem decyzji, pozwoleń, opinii, uzgodnień i innych działań podmiotów publicznych towarzyszących inwestycjom w sieci szerokopasmowe oraz przybliżenie rozwiązań prawnych i dobrych praktyk w tym zakresie. W spotkaniu udział weźmie przedstawiciel Orange Polska beneficjent projektu szerokopasmowego realizowanego w ramach I osi POPC – Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w województwie pomorskim, który przedstawi zakres projektów realizowanych w obszarze słupskim ( powiat: słupski, lęborski, bytowski)  oraz chojnickim (powiat: chojnicki, człuchowski, kościerski). Ponadto informujemy, iż szkolenia dla obszaru gdańskiego i trójmiejskiego ( powiat: gdański, kartuski, wejherowski, pucki, nowodworski) oraz starogardzkiego (powiat: starogardzki, tczewski, kwidzyński, sztumski, malborski) odbędzie się 16-17 listopada br. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie ,,Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie”

W dniu 11 października br. na zaproszenie  Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Prezes ZGP Błażej Konkol oraz Dyrektor biura ZGP Bogdan Dombrowski wzięli udział w spotkaniu nt. ,,Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ogólnopolskich korporacji samorządowych, przedstawiciele Rządu RP, Kancelarii Prezydenta RP oraz przedstawiciele Narodowej Rady Rozwoju. Spotkanie zapoczątkowało cykl debat dot. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej organizowanych przez Kancelarię Prezydenta RP. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Seminarium pn.Seminarium pn. „Planowanie przestrzenne w jst. Prawo budowlane (kodeks urbanistyczno – budowlany)

W dniu 2 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się seminarium pn. „Planowanie przestrzenne w jst. Prawo budowlane (kodeks urbanistyczno – budowlany)”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Kazimierz Smoliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, dr inż. arch. Anna Górka przedstawiciel Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Wojciech Rydel oraz Janusz Buszkowski z Departamentu Polityki Przestrzennej i Gospodarki Nieruchomościami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Magdalena Malinowska – Wójcicka oraz Katarzyna Szpot – Prusak z Departamentu Mieszkalnictwa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Mecenas Andrzej Nosidlak przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele samorządów z Pomorza.

Materiały do pobrania:

CZYTAJ WIĘCEJ